Vishay AC04000001001JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1000ohm, 63.2456V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay AC04000001001JAC00.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
TME
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+55.18%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
VISHAY AC03000001001JAC00 Through Hole Resistor, 1 kohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Stackpole ElectronicsRSMF3JT1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 910ohm, 30.1662V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JB1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR03J1K0TB
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT910R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 910ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay AC04000001001JAC00 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR AC 0.217Diax0.650L 5.50mmx16.50mm 4W 1kOhm 100/ +180ppm/C
Res, 1K, 4W, Axial, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Vishay AC04000001001JAC00
Res Wirewound 1K Ohm 5% 4W 100ppm/°C to 180ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack