Vishay 293D106X96R3B2TE3
Cap Tant Solid 10uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.9 Ohm 125°C T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay 293D106X96R3B2TE3.
IHS
Datasheet24 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
TME
Newark
Garrett
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.96%
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.9 Ω
3.5 Ω
3.5 Ω
Leakage Current
600 nA
600 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Pièces détachées
Cap Tant Solid 10uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.9 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
Yageo GroupT491B106K006AT
10UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6.3 V DC +/-10%, T491 SERIES
KYOCERA AVXF931A106MBA
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2.1 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B106M016AT
Cap Tant Solid 10uF 16V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.5 Ohm 125°C T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay 293D106X96R3B2TE3 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
SOLID TANTALUM SURFACE MOUNT CHIP CAPACITOR Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
CAPACITOR;TANTALUM;CAP 10 UF;TOL 10%;VOL-RTG 6.3 VDC;SMT;3528-21;ESR 2.9 OHMS
293D Series 10 uF ±10% 6.3 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
CAP, 10µF, 6.3V, 10%, SMD; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 6.3V; Tantalum Capacitor Case: 1411 [3528 Metric]; Product Range: 293D Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 85°C; ESR: 2.9ohm; Manufacturer Size Code: B; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Capacitance Tolerance ±: ± 10%; Capacitor Mounting: SMD; Capacitor Terminals: SMD; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Range: -55°C to +85°C
Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:2.9Ohm; Manufacturer Size Code:B; Product Length:3.5Mm; Product Width:2.8Mm; Product Height:1.9Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay 293D106X96R3B2TE3.