Yageo Group T489B106M006ATE3K0
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
13,249
Authorized Distributors
4
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
3.5 Ω
3.5 Ω
Leakage Current
500 nA
600 nA
600 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2012-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Cap Tant Solid 10uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.9 Ohm 125°C T/R
Cap Tant Solid 10uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.9 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B106M016AH
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
Yageo GroupT491B106K006AT
Capacitor, Tantalum, Solid, Polarized, 6.3 V, 10 Uf, Surface Mount, 1411, Lead Free
Yageo GroupT491B106M016AT
Cap Tant Solid 10uF 16V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.5 Ohm 125°C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T489B106M006ATE3K0 fournies par ses distributeurs.
10¦ÌF 2000h@ 85¡ãC ¡À20% 6.3V 3¦¸ 1411 3.5mm*2.8mm*2.1mm
T489B106M006ATE3K0, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
10.0Uf 6.0V |Kemet T489B106M006ATE3K0
CAP, 10UF, 6.3V, TANT, CASE B; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 6.3V; Tantalum Capacitor Case: 1411 [3528 Metric]; Product Range: T489 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Tempera