Vishay CW005820R0JS73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 820ohm, 64.031V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW005820R0JS73.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
New Yorker Electronics
DigiKey
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
335
Authorized Distributors
2
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 750ohm, 61.237V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J820E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 820ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623730-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 820ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite45J820E
Wirewound Res.-Through Hole 5watt 820ohm 5% Axial RoHS Compliant: Yes
Ohmite23J900E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 900ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 750Ohm 3W
Descriptions
Descriptions de Vishay CW005820R0JS73 fournies par ses distributeurs.
RES 820 OHM 5% 6.5W SILICONE WW
Cw, 0.875 X 0.312", 820 Ohm, 5% |Vishay CW005820R0JS73
CW-5 820 5% S73