Vicor V24A24C400BG
Module DC-DC 1-OUT 24V 16.67A 400W Screw Mount/Through Hole 9-Pin Full-Brick
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vicor V24A24C400BG.
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
88
Min Input Voltage
18 V
18 V
Max Input Voltage
36 V
36 V
Output Voltage
24 V
Output Current
Output Power
400 W
Efficiency
88.2 %
88.2 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-01-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Module DC-DC 1-OUT 24V 12.5A 300W Screw Mount/Through Hole 9-Pin Full-Brick
V24A Series 400 W 18 to 36 V Input Single Output 24 V Maxi DC-DC Converter
Descriptions
Descriptions de Vicor V24A24C400BG fournies par ses distributeurs.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 400W, Hybrid
DC DC CONVERTER 24V 400W