Vicor V24A24T400BG
V24A Series 400 W 18 to 36 V Input Single Output 24 V Maxi DC-DC Converter
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vicor V24A24T400BG.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
313
Authorized Distributors
1
Case/Package
Full Brick
Full Brick
Number of Pins
9
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
18 V
18 V
18 V
Max Input Voltage
36 V
36 V
36 V
Output Voltage
24 V
24 V
Output Current
16.67 A
16.67 A
Output Power
400 W
400 W
Isolation Voltage
3000 Vrms
3000 Vrms
Efficiency
88.2 %
88.2 %
88.2 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-01-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Module DC-DC 1-OUT 24V 12.5A 300W Screw Mount/Through Hole 9-Pin Full-Brick
Module DC-DC 1-OUT 24V 16.67A 400W Screw Mount/Through Hole 9-Pin Full-Brick
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 75W, Hybrid
Descriptions
Descriptions de Vicor V24A24T400BG fournies par ses distributeurs.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 400W, Hybrid
DC DC CONVERTER 24V 400W
18~36Vdc, 24V 400W,-40~100