Texas Instruments TPS3702CX18DDCT
Lead Free Active Low Active DUAL Voltage Detector Supervisor -40C~125C TJ 6muA 2.9mm 5V
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 1 an
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Technical Drawing4 pagesIl y a 4 ans
Technical Drawing4 pagesIl y a 5 ans
Datasheet28 pagesIl y a 11 ans
Datasheet25 pagesIl y a 11 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 20 ans
element14 APAC
SHENGYU ELECTRONICS
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.16%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOT-23-6
SOT-23-6
Number of Pins
6
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
Undervoltage Threshold
Overvoltage Threshold
Watchdog Timer
Min Supply Voltage
2 V
Max Supply Voltage
18 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Ressources d’ingénierie
Pièces détachées
Texas InstrumentsTPS3702AX18DDCT
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3702 Voltage Detector supervisor 5V 2.9mm 6muA -40C~125C TJ
Texas InstrumentsTPS3813K33DBVR
voltage supervisor (reset IC) with programmable window watchdog 6-SOT-23 -40 to 85
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVR
Voltage Supervisor, Ultra Low Quiescent Current, Programmable Delay Time/ REEL
Supervisor with High-Accuracy, Ultra-Fast Propagation Delay and Capacitor-Progra
Analog DevicesMAX6898AAZT+T
MPU Supervisor, 1.5V-5.5V supply, Active-Low, Open-Drain, 190 ms delay/500 mV threshold, TSOT-23-6
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TPS3702CX18DDCT fournies par ses distributeurs.
IC VOLT MONITOR OV/UV 1.8V SOT6 / Processor Supervisor 1.8V 1 Active Low/Open Drain 6-Pin TSOT-23 T/R
VOLTAGE SUPERVISOR, 1.8V, SOT-23-6