Texas Instruments TPA3100D2RGZTG4
20-W stereo, 10- to 26-V supply, analog input Class-D audio amplifier 48-VQFN -40 to 85
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Datasheet41 pagesIl y a 11 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet41 pagesIl y a 14 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 14 ans
Datasheet40 pagesIl y a 18 ans
Datasheet6 pagesIl y a 19 ans
iiiC
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
99,725
Authorized Distributors
0
Case/Package
VQFN
VQFN
Number of Pins
48
Number of Channels
2
Output Power
21.8 W
21.8 W
21.8 W
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
70 dB
70 dB
Common Mode Rejection Ratio
Min Supply Voltage
10 V
10 V
10 V
Max Supply Voltage
26 V
26 V
26 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 years ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments TPA3100D2RGZTG4.
Pièces détachées
Texas InstrumentsTPA3101D2RGZR
10-W stereo, 10- to 26-V supply, analog input Class-D audio amplifier 48-VQFN -40 to 85
Texas InstrumentsTPA3101D2RGZT
Texas InstrumentsTPA3101D2RGZTG4
10-W Stereo Class-D Audio Power Amplifier (TPA3101) 48-VQFN -40 to 85
Texas InstrumentsTAS5766MRMTR
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 50W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TPA3100D2RGZTG4 fournies par ses distributeurs.
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 21.8W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
Amplifiers - Audio Power 20 W Stereo Class-D Audio Amp
8542.33.00.01 TPA3100 Tape & Reel (TR) Differential Inputs Mute Short-Circuit and Thermal Protection Shutdown audio amplifier 24V 900mum 21.8W x 2 @ 8Ohm 18mA
Audio Power Amplifier IC; Load Impedance:4ohm; Supply Voltage Min:10V; Supply Voltage Max:26V; Package/Case:48-VQFN; No. of Pins:48; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Leaded Process Compatible:Yes; Output Power, Pout:20W ;RoHS Compliant: Yes