Texas Instruments TPA3100D2RGZT
20-W stereo, 10- to 26-V supply, analog input Class-D audio amplifier 48-VQFN -40 to 85
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Datasheet41 pagesIl y a 11 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet41 pagesIl y a 14 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 14 ans
Datasheet40 pagesIl y a 18 ans
Datasheet6 pagesIl y a 19 ans
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
iiiC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
87,762
Authorized Distributors
2
Case/Package
VQFN
VQFN
Number of Pins
48
Number of Channels
2
Output Power
21.8 W
21.8 W
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
70 dB
70 dB
Common Mode Rejection Ratio
Min Supply Voltage
10 V
10 V
Max Supply Voltage
26 V
26 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments TPA3100D2RGZT.
Pièces détachées
Texas InstrumentsTPA3101D2RGZR
10-W stereo, 10- to 26-V supply, analog input Class-D audio amplifier 48-VQFN -40 to 85
Texas InstrumentsTPA3101D2RGZT
Texas InstrumentsTPA3101D2RGZTG4
10-W Stereo Class-D Audio Power Amplifier (TPA3101) 48-VQFN -40 to 85
Texas InstrumentsTAS5766MRMTR
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 50W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TPA3100D2RGZT fournies par ses distributeurs.
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 21.8W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
0.11%@ 8¦¸ @ 20W 2-Channel (Stereo) 10V 21.8*2 @ 8¦¸ 26V 8¦¸ D QFN , 7mm*7mm*900¦Ìm
Amplifiers - Audio Power 20 W Stereo Class-D Audio Amp
EAR99 TPA3100 Tape & Reel (TR) Differential Inputs Mute Short-Circuit and Thermal Protection Shutdown audio amplifier 24V 900mum 21.8W x 2 @ 8Ohm 18mA
AMP AUDIO PWR 21.8W D 48VQFN; Amplifier Class:D; No. of Channels:2; Supply Voltage Range:10V to 26V; Load Impedance:4ohm; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Amplifier Case Style:QFN; No. of Pins:48; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); Package / Case:QFN; Base Number:3100; Load Impedance Min:4ohm; Output Power Pout:21.8W; Power Rating RMS:20W; Supply Voltage Max:26V; Supply Voltage Min:10V; Termination Type:SMD