Texas Instruments TL750M12QKVURQ1
Automotive 750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 -40 to 125
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing2 pagesIl y a 9 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet23 pagesIl y a 11 ans
Datasheet19 pagesIl y a 14 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 17 ans
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+110%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Min Input Voltage
13 V
13 V
Max Input Voltage
26 V
26 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
12 V
12 V
Output Current
750 mA
750 mA
Dropout Voltage
600 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsTL750M12CKVURG3
750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
Texas InstrumentsTL750M10CKVURG3
Texas InstrumentsTL750M05QKVURQ1
55dB(120Hz) 20mA Fixed 800mA 1 12V 2.5V 12V 20V 1.35V@ 800mA 0.5% 0.3% TO-252 , 2.38mm
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -25C~125C 800mA 6.6mm 1.1V
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TL750M12QKVURQ1 fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator Pos 12V 0.75A Automotive 3-Pin(2+Tab) PFM T/R
55dB(120Hz) 60mA Fixed 750mA 1 12V 13V 12V 26V 600mV@ 750mA 120mV 78mV TO-252-3 , 6.6mm*6.1mm*2.3mm
IC REG LINEAR 12V 750MA TO252-3
TL750 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage Reverse Polarity voltage regulator linear 600mV 2.52mm 750mA -40C~125C