Texas Instruments TL750M05QKVURQ1
Automotive 750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 -40 to 125
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing2 pagesIl y a 9 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet23 pagesIl y a 11 ans
Datasheet19 pagesIl y a 14 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 17 ans
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.36%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsTL750M05CKVURG3
55dB(120Hz) 60mA Fixed 750mA 1 5V 6V 5V 26V 600mV@ 750mA 50mV 50mV TO-252-3 , 6.6mm*6.1mm*2.3mm
Texas InstrumentsTL750M12QKVURQ1
Texas InstrumentsTL750M12CKVURG3
750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
55dB(120Hz) 20mA Fixed 800mA 1 12V 2.5V 12V 20V 1.35V@ 800mA 0.5% 0.3% TO-252 , 2.38mm
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -25C~125C 800mA 6.6mm 1.1V
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TL750M05QKVURQ1 fournies par ses distributeurs.
55dB(120Hz) 60mA Fixed 750mA 1 5V 6V 5V 26V 600mV@ 750mA 50mV 50mV TO-252-3 , 2.39mm
LDO Regulator Pos 5V 0.75A Automotive 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
LDO Voltage Regulators AC Sgl Out LDO,750mA Fixed,Low Quies Crn
Low voltage differential Regulator (LDO)
IC REG LINEAR 5V 750MA TO252-3
TL750 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage Reverse Polarity voltage regulator linear 600mV 2.52mm 750mA -40C~125C