Texas Instruments LM3S300-IQN25-C2
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP Tray
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 2 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Technical Drawing4 pagesIl y a 4 ans
Datasheet498 pagesIl y a 13 ans
Datasheet503 pagesIl y a 14 ans
Datasheet491 pagesIl y a 15 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 27 ans
Newark
iiiC
Factory Futures
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
16,706
Authorized Distributors
1
Case/Package
LQFP
LQFP
Number of Pins
48
Core Architecture
ARM
Data Bus Width
32 b
Max Frequency
25 MHz
Number of I/Os
36
Interface
I2C, SPI, UART, USART
I2C, SPI, UART
Memory Type
FLASH
Memory Size
16 kB
16 kB
Min Supply Voltage
3 V
2.25 V
Max Supply Voltage
3.6 V
2.75 V
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsLM3S310-IQN25-C2
Texas InstrumentsLM3S316-IQN25-C2
Texas InstrumentsLM3S328-IQN25-C2T
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP / MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP T/R
STMicroelectronicsSTM32F100C4T6B
MCU 32-bit STM32F1 ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F100C4T7B
STM32F100C4T7B,32BIT ARM CORTEX M3 MICROCONTROLLER,24MHZ,16 KB FLASH,48-PIN LQFP
STMicroelectronicsSTM32F100C4T6BTR
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP T/R
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments LM3S300-IQN25-C2 fournies par ses distributeurs.
Stellaris LM3S300 Microcontroller | IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
Stellaris LM3S Microcontroller 48-LQFP -40 to 85
IC, 32BIT MCU, ARM, 25MHZ, LQFP-48; Cont; IC, 32BIT MCU, ARM, 25MHZ, LQFP-48; Controller Family/Series:(ARM Cortex) Stellaris X00; Core Size:32bit; No. of I/O's:36; Program Memory Size:16KB; RAM Memory Size:4KB; CPU Speed:25MHz; Oscillator Type:External, Internal