Texas Instruments LM3S2939-IQC50-A2T
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 256KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
Texas Instruments
Datasheet755 pagesIl y a 11 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet749 pagesIl y a 13 ans
Datasheet747 pagesIl y a 14 ans
Datasheet726 pagesIl y a 15 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 27 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Authorized Distributors
2
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Number of I/Os
57
Interface
CAN, I2C, IrDA, SPI, UART, USART
Memory Size
256 kB
256 kB
Min Supply Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Pièces détachées
Texas InstrumentsLM3S1850-IQC50-A2
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 256KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
Texas InstrumentsLM3S1960-IQC50-A2
AT91 Series 512 KB Flash 128 KB RAM 55 MHz 16/32-Bit Microcontroller -LQFP-100
NXP SemiconductorsMKM34Z128CLL5
Kinetis KM34: 50MHz Cortex-M0+ Metrology MCU, 128KB Flash, 16KB SRAM, Segment LCD, 100-LQFP
STMicroelectronicsSTR750FV2T6
MCU 32-bit ARM7TDMI-S RISC 256KB Flash 3.3V/5V 100-Pin LQFP Frame
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments LM3S2939-IQC50-A2T fournies par ses distributeurs.
Lead Free ROHS3Compliant GULL WING QUAD Microcontroller -40C~85C TA 50MHz 14mm 64K x 8