Texas Instruments LM3S2939-IQC50-A2
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 256KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet755 pagesIl y a 11 ans
Datasheet755 pagesIl y a 9 ans
Datasheet749 pagesIl y a 12 ans
Texas Instruments
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Authorized Distributors
2
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Number of I/Os
57
Interface
CAN, I2C, IrDA, SPI, UART, USART
Memory Size
256 kB
256 kB
Min Supply Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Pièces détachées
Texas InstrumentsLM3S2911-IQC50-A2
Texas InstrumentsLM3S1850-IQC50-A2
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments LM3S2939-IQC50-A2 fournies par ses distributeurs.
Stellaris® LM3S2939 Microcontroller | IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
Lead Free ROHS3Compliant GULL WING QUAD Microcontroller -40C~85C TA 50MHz 14mm 64K x 8