TE Connectivity KBP-11AG-120
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Latched, 5300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TE Connectivity
element14
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
LTB Date2021-10-01
LTD Date2022-04-08
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Pièces détachées
TE Connectivity2-1393100-3
Power Relay 120VAC 10A DPDT(61.1x45.2x90.4)mm Panel
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output
TE ConnectivityKRPA-11AY-120
KRPA Series 5 A DPDT 120 VAC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE Connectivity / P&BKA-11AG-120
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 2100mW (Coil), AC Input, AC Output
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity KBP-11AG-120 fournies par ses distributeurs.
Electromechanical Relay 120VAC 1.03KOhm 10A DPDT(61.11x45.24x90.4)mm Socket General Purpose Relay
RELAY, E-MECH, LATCHING, DPDT, 10A, 120AC, VOL-RTG 120AC, SOCKET MNT, KBP SERIES
RELAY, DPDT, 120VAC, 10A; Contact Config; RELAY, DPDT, 120VAC, 10A; Contact Configuration: DPDT; Coil Voltage: 120VAC; Contact Current: 10A; Product Range: KBP Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Latching Dual Coil; Contact Voltage VAC: 120VAC; Relay Terminals: Quick Connect