TE Connectivity HSA50820RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 820ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity HSA50820RJ.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Farnell
TE Connectivity
Sager Electronics
Electro Sonic
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2005-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityHSA25820RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 820ohm, 500V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity / AMP2-1676625-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 900ohm, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS50820RJ
TE ConnectivityTHS50820RJ
TE ConnectivityHSA50820RJ
Ohmite20J820E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 820ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J820E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 820ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J820
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 820ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite93J820E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 820ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity HSA50820RJ fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 820 Ohm 5% 50W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
ALUMINIUM HOUSED SOLDER LUG WIRE WOUND PMNT RESISTOR,820OHM +/-5% 50W
Wirewound Resistors - Chassis Mount HSA50 820R 5%
5% ¡À30ppm/¡æ 820¦¸ 50W 51mm*30mm*17mm
8-1625984-3, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
RES, WIREWOUND, 820R, 50W, SOLDER; Resistance: 820ohm; Product Range: HS Series; Power Rating: 50W; Resistance Tolerance: ± 5%; Voltage Rating: 1.25kV; Resistor Element Type: Wirewound; Temperature Coefficient: ± 30ppm/°C
HSA50 820R 5% Resistance Value: 820 Ω Element Type: Wire Wound Passive Component Tolerance: 5 % Resistor Type: Power Resistor Resistance Class: Up to 1kΩ Power Resistors: Aluminum Housed & Hsa | 820 Ω Wire Wound 5 % Power Resistor | Part Number: HSA50820RJ | Internal Number: 8-1625984-3 | TE Connectivity | CGS