TE Connectivity 36502A8N2JTDG
Inductor High Frequency Chip Unshielded Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 50Q-Factor 0.6A 0.12Ohm DCR 0805 T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.30%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,106
Authorized Distributors
6
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
120 mΩ
120 mΩ
120 mΩ
Q Factor
50
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 5% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor Chip Wirewound 8.2nH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 680mA 104mOhm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 30Q-Factor Alumina 0.7A 0.1Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Fixed Inductor 0402 8.2nH ±5% 680mA 100mΩ 4.4GHz 25@250MHz
Ind Chip Wirewound 8.2nH 5% 250MHz 31Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T/R
Wurth Elektronik744765082A
250MHz 4.4GHz 680mA 25@200MHz 8.2nH 104m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*550¦Ìm*600¦Ìm
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity 36502A8N2JTDG fournies par ses distributeurs.
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 8200 PH, TOL 5%, CUR-RTG 0.6 A, SMT, 0805
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
INDUCTOR, 8N2, 5%, 0805 CASE; Inductance: 8.2nH; Product Range: 36502A Series; DC Current Rating: 600mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.12ohm; Inductanc
3650 0805 8.2nH 5% 2K RL Inductance: .0082 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 600 mA DC Resistance: .12 Ω Package Size Code: 0805 0.0082 µH High Frequency 600 mA .12 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36502A8N2JTDG | Internal Number: 2-1624113-7 | TE Connectivity | Sigma