Murata LQW15AN7N5J00D
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 5% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW15AN7N5J00D.
element14 APAC
Datasheet14 pagesIl y a 9 ans
_legacy Avnet
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+359%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
Stock
27,039
Authorized Distributors
6
Inductance
7.5 nH
7.5 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
570 mA
570 mA
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
INDUCTOR, 7.5NH, 0.6A, +/-5%, 4GHZ; Product Range:TDK - MHQ-P Series; Inductance
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
FIXED IND 7.5NH 680MA 100MOHM SM / 7.5 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 680 mA 100mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 5% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 5% 250MHz 33Q-Factor Ceramic 700mA 95mOhm DCR 0603 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQW15AN7N5J00D fournies par ses distributeurs.
Wirewound Inductor, 7.5 nH, 0.13 ohm, 6 GHz, 570 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0075uH 5% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 0.57A 0.13Ohm DCR 0402 T/R
High Frequency Inductance 130mΩ 7.5nH ±5% 570mA 6GHz 0.50mm 1.00 x 0.50mm 0402
Inductor, 7.5Nh, 0.57A, 0402, Unshielded; Inductance:7.5Nh; Product Range:Lqw15An_00 Series; Dc Current Rating:570Ma; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Inductor Construction:Unshielded; Dc Resistance Max:0.13Ohm; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN7N5J00D