TDK FK18X7R1H103K
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Tape and Box
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK18X7R1H103K.
IHS
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+32.92%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
22,765
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2006-06-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Tape and Box
卤10% 100V 10nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC315C103K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 100V 0.01Uf X7R 10% Ls=2.54Mm
Yageo GroupC322C103K1R5TA
Yageo GroupC315C103K5R5TA
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL / 10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Descriptions
Descriptions de TDK FK18X7R1H103K fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount, 1610
SBU:Dip radial, T.C:X7R, Voltage:1H, Voltage (V):50, Cap Value:103, Tol.:+/-10%
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
10nF ¡À10% X7R 50V 4mm*2.5mm*5.5mm
CER RAD 2.5mm P 10nF X7R 10% 50v