TDK FK16X7R1E105K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 2214
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK16X7R1E105K.
IHS
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-44.31%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
15,149
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
Mount
Through Hole
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
Height
6 mm
6 mm
6 mm
Introduction Date2006-06-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% Radial 5mm 125C Tape and Box
卤10% 25V 1uF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL / 1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
±10% 50V 1uF X7R Plugin,P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 2212
Descriptions
Descriptions de TDK FK16X7R1E105K fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% Radial 2.5mm 125°C
SBU:Dip radial, T.C:X7R, Voltage:1E, Voltage (V):25, Cap Value:105, Tol.:+/-10%
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 25V 1muF ±10% X7R