TDK FK24X7R1E105K
Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% Radial 5mm 125C Tape and Box
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK24X7R1E105K.
IHS
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
Newark
Electro Sonic
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
485
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
1810
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount
卤10% 25V 1uF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
卤10% 16V 1uF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL / 1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 2212
Descriptions
Descriptions de TDK FK24X7R1E105K fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 1810, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
FK24 Series 5.5 x 4.5 mm 1 uF 25 V ±10 % Tolerance X7R Radial Ceramic Capacitor