TDK FK16X5R1C106K
卤10% 16V 10uF X5R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK16X5R1C106K.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
3.5 mm
2.5 mm
2.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 10uF 16volts X5R +/-10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Through Hole Mount
Samsung Electro-MechanicsCL32A106KOJNNNE
16V 10uF X5R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX1210YD106KAT2A
1210 STANDARD 10UF CERAMIC MULTILAYER CAP,16V DC,+85C, X5R DIELECTRIC,+/-10% SMD
Descriptions
Descriptions de TDK FK16X5R1C106K fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 10uF 16V X5R 10% Radial 2.5mm 85°C
SBU:Dip radial, T.C:X5R, Voltage:1C, Voltage (V):16, Cap Value:106, Tol.:+/-10%