TDK FK16C0G1H683J
卤5% 50V 68nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK16C0G1H683J.
Introduction Date2002-12-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cap Ceramic 0.068uF 50V C0G 5% Radial 5mm 125°C
50V 68nF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.068uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.062uF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Descriptions
Descriptions de TDK FK16C0G1H683J fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.068uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic 0.068uF 50V C0G 5% Radial 2.5mm 125°C
SBU:Dip radial, T.C:C0G, Voltage:1H, Voltage (V):50, Cap Value:683, Tol.:+/-5%
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 50V 0.068muF ±5% C0G NP0