TDK FG28C0G1H560JNT06
Monolith Capacitors / Ceramic Capacitors-DIP CAP_4X2.5MM_TM 56pF ±5% 50V C0G(NP0)
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FG28C0G1H560JNT06.
Tendance sur 3 mois:
-98.86%
Stock
15,231
Authorized Distributors
3
Capacitance
56 pF
56 pF
56 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Cap Ceramic 56pF 1000V SL 5% (5 X 4mm) Radial 5mm 125°C Bulk
Yageo GroupC315C560J2G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 56Pf C0G 5% Ls=2.54Mm
RDE Radial Ceramic Capacitor 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 56pF
Cap Ceramic 56pF 2000V SL 5% (6 X 5mm) Radial 5mm 125°C Bulk
Monolith Capacitors / Ceramic Capacitors-DIP CAP_D5.5X5MM_TM 56pF ±5% 1KV SL
卤5% 100V 56pF C0G Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de TDK FG28C0G1H560JNT06 fournies par ses distributeurs.
FG Radial Ceramic Capacitor 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 56pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 5.6e-05uF, Through Hole Mount
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=56pF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,c0G,50V,56Pf,±5%,5Mm/Ammo Pack |Tdk FG28C0G1H560JNT06