TDK CGA6M3X7R2E104M200AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 1210
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK CGA6M3X7R2E104M200AA.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Upverter
TDK
Stock
29,255
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
2 mm
2 mm
2 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
TAIYO YUDENQMK325B7104MN-T
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 250VDC 0.1uF 20% X7R MID HIGH VOL
250V 100nF X7R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
250V 100nF X7R 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12102C104MAT2A
1210 100 nF 200 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de TDK CGA6M3X7R2E104M200AA fournies par ses distributeurs.
Mlcc,1210,x7R,250V,0.1Μf,2Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA6M3X7R2E104M200AA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.1μF, LxWxT:3.2x2.5x2mm
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 104, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.00 ± 0.20
CGA CERAMIC CAPACITOR 1210 (3225Metric) Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±20% 0.1muF