TDK CGA2B3X7R0J154M050BB
6.3V 150nF X7R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK CGA2B3X7R0J154M050BB.
IHS
Datasheet23 pagesIl y a 4 ans
Upverter
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-02-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
CGA Series 0402 0.15 µF ±20% 10 V X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
16V 150nF X7R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 150nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C154M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.15uF X7R 0603 20%
TAIYO YUDENEMK212B7154MG-T
Cap Ceramic 0.15uF 16V X7R 20% SMD 0805 125°C T/R
Descriptions
Descriptions de TDK CGA2B3X7R0J154M050BB fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 0402
Mlcc,0402,x7R,6.3V,0.15Μf,0.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA2B3X7R0J154M050BB
Cap Ceramic 0.15uF 6.3V X7R 20% SMD 0402 125°C Punched Paper T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 6.3V 0.15muF ±20% X7R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.15μF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 6.3, CAP VALUE: 154, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
MLCC - SMD/SMT CGA 0402 6.3V 0.15uF X7R 20% AEC-Q200