TDK C2012NP01H272J060AA
50V 2.7nF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C2012NP01H272J060AA.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 4 ans
Tendance sur 3 mois:
-3.13%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
33,429
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
Dielectric
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
600 µm
600 µm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Pièces détachées
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 2700pF 50volts C0G 5%
GRM 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 2700pF
Descriptions
Descriptions de TDK C2012NP01H272J060AA fournies par ses distributeurs.
Mlcc,0805,np0,50V,2.7Nf,0.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C2012NP01H272J060AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.7nF, LxWxT:2x1.25x0.6mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 272, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.60 ± 0.15