TDK C2012C0G1E333J125AA
C Series 0805 33 nF 25 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C2012C0G1E333J125AA.
IHS
Datasheet57 pagesIl y a 3 ans
TDK
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-58.30%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
72,588
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 nF
33 nF
33 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
CAP CER 0.033UF 50V C0G 0805 / 0.033 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Cap Ceramic 0.033uF 100V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
0.033Μf ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, Np0 0805 Rohs Compliant: Yes |Tdk C2012C0G2A333J125AC
Samsung Electro-MechanicsCL31C333JBHNNNE
Cap Ceramic 0.033uF 50V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed T/R
50V 33nF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.033uF 50volts C0G 5%
Descriptions
Descriptions de TDK C2012C0G1E333J125AA fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.033uF, Surface Mount, 0805
CERAMIC CAPACITOR 0.033UF 25V, C0G, 5%, 0805, FULL REEL
Cap Ceramic 0.033uF 25V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=33nF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 33000, TOL: +/-5%, THICKNESS: 1.25 ± 0.20
CAP, 0.033µF, 25V, 5%, C0G/NP0, 0805; Capacitance: 33000pF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: C Series TDK; Opera