Yageo Group C0805C333J3GACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.033uF, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet22 pagesIl y a 2 ans
Datasheet19 pagesIl y a 14 ans
Upverter
element14 APAC
Farnell
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-35.50%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
72,588
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 nF
33 nF
33 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
C Series 0805 33 nF 25 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 0.033UF 50V C0G 0805 / 0.033 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Cap Ceramic 0.033uF 100V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805C333J3GACTU fournies par ses distributeurs.
Cap 0.033Uf 25Vdc C0G 5% Smd 0805 Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805C333J3GACTU
Cap Ceramic 0.033uF 25V C0G 5% SMD 0805 125°C Plastic T/R
Avnet Japan
0805 (2012Metric) SMD Comm C0G 25V 0.033muF ±5% C0G NP0