TDK B72220S2141K101
Varistor, Radial, Vv 220 V, 10000 A, 180 V (DC), 140 V (AC), ±10 %, 1 Va (AC), 110 J
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B72220S2141K101.
Burklin Elektronik
Datasheet35 pagesIl y a 8 ans
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
LittelfuseV20E150P
UltraMOV® Series 200 VDC 150 V RMS 395 V Clamp 6500 A 1600 pF Radial Varistor
LittelfuseV20E175P
VARISTOR, CIRCUIT PROTECTION, 175VRMS, 455V, 10000A, METAL OXIDE, 1400 PF
LittelfuseV20E140P
VARISTOR, 140 VRMS @ +85 C, 180 VDC @ +85 C, 10000 A @ +85 C, METAL OXIDE
VARISTOR 220V 8KA DISC 20MM / Var MOV 140VAC/180VDC 8000A 220V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
Varistor Metal Oxide 150 Volt AC 200 Volt 8000 Amp 240 Volt Through Hole
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 1.16nF 100A; Clamping 395V; Varistor 240V
Descriptions
Descriptions de TDK B72220S2141K101 fournies par ses distributeurs.
B722 Series 180 V 140 Vrms 360 V Clamp 10 kA 1240 pF AdvanceD Leaded Varistor
Var MOV 140VAC/180VDC 10000A 220V Thru-Hole Radial Bulk
Metal 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 360V 100A 21.5mm 1W
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=140Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=10000A
220V 10KA 1 198V 242V 180V 140V 110J 1.7nF@1kHz 25mm*25.5mm
TVS Varistor, 140 VAC, 180 VDC, B722 AdvanceD, 360 V, Disc, Radial Leaded, 20 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
TDK B72220S2141K101 Metal Oxide Varistor
Varistor, 110J, Through Hole Mount
Suppressor; Voltage Rating Vac:140V; Voltage Rating Vdc:180V; Product Range:B722 Advanced Series; Clamping Voltage Vc Max:360V; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:10Ka; Operating Temperature Min:-40°C Rohs Compliant: Yes |Epcos B72220S2141K101