TDK B32654A6684J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B32654A6684J.
IHS
Datasheet39 pagesIl y a 13 ans
Newark
TME
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECW-FA2J684J
Yageo GroupR75PR36804030J
Yageo GroupR76PR36804040J
PanasonicECW-FA2J684JB
Ecwf(A), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-FA2J684JB
PanasonicECW-FA2J684J5
Ecwf(A), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-FA2J684J5
Yageo GroupR76PR3680SE40J
Descriptions
Descriptions de TDK B32654A6684J fournies par ses distributeurs.
FILM CAP MKP BOX 0.68µF 5% 630Vdc LS 27.5mm
CAPACITOR, 0.68UF, 630V; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:630V; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:-; Capacitor ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.68UF, 630V; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:630VDC; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:Radial; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:27.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; SVHC:Dibutyl phthalate (DBP) (18-Jun-2010); Climatic Category:55/100/56; External Depth:21mm; External Length / Height:31.5mm; External Width:11mm; Flammability Rating:UL94V-0; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:250V; Voltage Rating VDC:630V