STMicroelectronics STM32L152CBT6
Ultra-low-power ARM Cortex-M3 MCU with 128 Kbytes Flash, 32 MHz CPU, LCD, USB
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
HQonline
Datasheet133 pagesIl y a 10 ans
Upverter
Factory Futures
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.20%
3DTélécharger
EE Concierge
Authorized Distributors
5
Number of Pins
48
Max Frequency
32 MHz
32 MHz
Number of I/Os
37
Interface
USB
USB
Memory Size
128 kB
128 kB
Min Supply Voltage
1.8 V
1.8 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
Peripherals
LCD, POR
LCD, POR, WDT
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTM32L151CBT6
Ultra-low-power ARM Cortex-M3 MCU with 128 Kbytes Flash, 32 MHz CPU, USB
STMicroelectronicsSTM32L151CBT6TR
STMicroelectronicsSTM32F100CBT6B
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP Tray
Texas InstrumentsLM3S316-IQN25-C2
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP Tray
Texas InstrumentsLM3S328-IQN25-C2T
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP / MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP T/R
Texas InstrumentsLM3S300-IQN25-C2
Descriptions
Descriptions de STMicroelectronics STM32L152CBT6 fournies par ses distributeurs.
STM32L152CBT6,32bit ARM Cortex M3 Microcontroller,32MHz,128kb Flash,100-Pin LQFP
Ultra-low-power 32-bit MCU ARM-based Cortex-M3 | IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
MCU 32-bit STM32L ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP Tray
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M3 CPU, 32MHz, CMOS, PQFP48
STM32L Series 128 kB Flash 16 kB RAM ARM Based 32-Bit Microcontroller - LQFP-48
MCU, 32BIT, CORTEX-M3, 32MHZ, LQFP-48; Product Range: STM32 Family STM32L1 Series Microcontrollers; Architecture: ARM Cortex-M3; No. of Bits: 32bit; CPU Speed: 32MHz; Program Memory Size: 128KB; RAM Memory Size: 16KB; No. of P
IC, MCU, 32 BIT, 128KB FLASH, 48 LQFP; Controller Family/Series:(ARM Cortex) STM32; Core Size:32bit; No. of I/O's:37; Program Memory Size:128KB; EEPROM Memory Size:4KB; RAM Memory Size:16KB; CPU Speed:32MHz; Oscillator Type:External, Internal; No. of Timers:6; Peripherals:ADC, DAC, DMA, LCD Controllers, PWM, Timer; No. of PWM Channels:4; Digital IC Case Style:LQFP; Supply Voltage Range:1.8V to 3.6V; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; No. of Pins:48; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011)