Samtec TSW-105-10-G-D-RA
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 10 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Samtec TSW-105-10-G-D-RA.
Sager Electronics
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Samtec
Master Electronics
Farnell
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
20,891
Authorized Distributors
6
Connector Type
Gender
Male
Male
Fuse
Current Rating
Orientation
Right Angle
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Tin
Tin
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Pièces détachées
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 10 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-HoleC-Grid Tray
TSW - Samtec 2.54mm Right Angle Through Hole Header 2.29mm Solder Tail (08) - Fast Stock(mc)
Amphenol Communications Solutions76383-305LF
Dubox®2.54mm, Board to Board Connector, Shrouded Header, Double Row, Right Angle.
Molex 70247-1052 Headers & Wire Housings, Cgrid Header Shrd R.A / /Ostdf .76Aulf 10 Circuit,
Descriptions
Descriptions de Samtec TSW-105-10-G-D-RA fournies par ses distributeurs.
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk
10pin 2.54mm 2 2.54mm Header,Push-Pull 6.3A 250nm 12.7mm
DESCRIPTION: .025'' Sq. Terminal Strips
.025"" SQ. POST HEADER .100"" (2,54MM)
HEADER, 2.54MM, THT, R/A, 10WAY;
Header, 2.54Mm, Though Hole, Right Angle, 10 Position; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:2Rows; No. Of Contacts:10Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Right Angle; Product Range:Tsw Seriesrohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. TSW-105-10-G-D-RA