ROHM UDZVFHTE-175.1B
Diode Zener Single 5.1V 2% 200mW Automotive AEC-Q101 2-Pin UMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM UDZVFHTE-175.1B.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 8 ans
element14 APAC
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+36.75%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD
Zener Voltage
5.1 V
4.7 V
Tolerance
Power Dissipation
Impedance
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 5.1V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.BZT52HC5V1WF-7
Zener Diode, 5.1V, 0.375W, Sod-123F Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZT52HC5V1WF-7
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 5.6V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
Diode Zener Single 4.3V 5% 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R
Diode Zener Single 3.6V 5% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
BZT52 Series, 4.7V 4.3mW Surface Mount Zener Diode, SOD-123 Package
Descriptions
Descriptions de ROHM UDZVFHTE-175.1B fournies par ses distributeurs.
Zener Diode, 5.1V V(Z), 2.16%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Independent Type 4.98V~5.2V 200mW 5.09V SOD-323FL Zener Diodes ROHS
Non-Compliant Surface Mount Cut Tape No SVHC SOD 5.1 V 2 Production (Last Updated: 2 years ago)
ZENER DIODES (CORRESPONDS TO AEC
ROHM , 5.2V, , 200 mW, SOD-323FL
ZENER DIODE, 5.1V, 0.2W, SOD-323FL; Zener Voltage Nom:5.1V; Power Dissipation:200mW; Diode Case Style:SOD-323FL; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:150°C; Diode Mounting:Surface Mount; Product Range:UDZVFH Series RoHS Compliant: Yes