ROHM MCR10EZPF1604
Res Thick Film 0805 1.6M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Fly-Wing TechnologyMCR10EZPF16042 310
6h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR10EZPF1604.
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
2,310
Authorized Distributors
0
Resistance
1.6 MΩ
1.6 MΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-071M6L
Res Thick Film 0805 1.6M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-071M5L
Res Thick Film 0805 1.5M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-6ENF1624V
Res Thick Film 0805 1.62M Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-071M74L
Res Thick Film 0805 1.74M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1.6M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1620000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR10EZPF1604 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1600000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP
FIXED RESISTOR 0805 Chip Resistor 1% 100ppm/C 1.6MOhm 100mW