Renesas X9251UV24Z-2.7
Ic, digital Potentiometer, cmos, tssop, 24Pin, plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9251UV24Z-2.7
Documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Renesas X9251UV24Z-2.7.
Integrated Device Technology
Datasheet21 pagesIl y a 21 ans
Datasheet21 pagesIl y a 21 ans
IHS
Future Electronics
Renesas
DigiKey
Fournisseur :Renesas
Date de publicationAug 12, 2025
Conforme à la norme IPCIPC-7351B
Révision du guide de styleVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Source de la fiche techniqueVersion 7.00 - Jan 14, 2021
Vérification
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
87,431
Authorized Distributors
2
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
24
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
20 %
20 %
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
300 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Non-Volatile
Interface
SPI
SPI
Min Supply Voltage
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
Introduction Date2004-04-26
Pièces détachées
Ic,digital Potentiometer,cmos,tssop,24Pin,plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9259UV24Z-2.7
Single Supply/Low Power/256-Tap/2-Wire bus | IC DGT POT 50KOHM 256TAP 24TSSOP
X9258: 256 Position I2C 50 kOhm Quad Digital Controlled Potentiometer-SSOP-24
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
Descriptions
Descriptions de Renesas X9251UV24Z-2.7 fournies par ses distributeurs.
RoHS Compliant CMOS GULL WING COMMERCIAL Digital Potentiometer 20% -40C 400muA 7.8mm
Quad Digitally-Controlled (XDCP™) Potentiometer
Digital Potentiometer, 4 Func, 50000ohm, Increment/decrement Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24