Renesas X9259UV24IZ-2.7
Single Supply/Low Power/256-Tap/2-Wire bus | IC DGT POT 50KOHM 256TAP 24TSSOP
Documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Renesas X9259UV24IZ-2.7.
Integrated Device Technology
Datasheet21 pagesIl y a 22 ans
Datasheet21 pagesIl y a 22 ans
IHS
Renesas
Intersil
DigiKey
Fournisseur :Renesas
Date de publicationAug 11, 2025
Conforme à la norme IPCIPC-7351B
Révision du guide de styleVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Source de la fiche techniqueVersion 6.00 - Dec 12, 2014
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Introduction Date2004-04-26
Pièces détachées
X9258: 256 Position I2C 50 kOhm Quad Digital Controlled Potentiometer-SSOP-24
Single Supply/Low Power/256-Tap/SPI Bus, Quad Digitally-Controlled (XDCP™) Potentiometer
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
Quad Digital Controlled Potentiometers (XDCP); Low Noise/Low Power/I2C Bus/256 Taps
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear Automotive 20-Pin TSSOP Tube
Descriptions
Descriptions de Renesas X9259UV24IZ-2.7 fournies par ses distributeurs.
Ic,digital Potentiometer,cmos,tssop,24Pin,plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9259UV24IZ-2.7
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 3mA 7.8mm
Digital Potentiometer, 4 Func, 50000ohm, 2-wire Serial Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24
3mA ¡À300ppm/¡æ 50K¦¸ 256 4 2.7V Non-Volatile 5.5V I2C Potentiometer TSSOP-24 7.8mm*4.4mm*900¦Ìm