Panduit PN10-14F-L
Fork Terminal, 1/4 in Stud Size, 10 AWG, 600 V, Nylon Insulated, Yellow, Crimp Termination Only
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panduit PN10-14F-L.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 14 ans
JRH Electronics
Sager Electronics
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.73%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
7,698
Authorized Distributors
6
Gender
Pitch
Number of Positions
Number of Rows
Mount
Free Hanging
Free Hanging
Contact Plating
Tin
Tin
Housing Material
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMX
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date1999-04-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanduitPV22-6F-CY
Terminal Standard Fork; Vinyl-Insulated; 600V; 26 to 22 AWG; No. 6
InsulKrimp Spade Tongue Terminal for 10-12 AWG Wire
PanduitPV22-4F-CY
Terminal Standard Fork; Vinyl-Insulated; 600V; 26 to 22 AWG; No. 4
PanduitPV10-10F-E
Fork Terminal vinyl insulated funnel entry 14 10 AWG 10 stud size convenience package.
TE Connectivity2-32588-1
Spade Tongue Terminal 10-12AWG Copper Yellow 27.81mm Tin T/R
Avikrimp Spade Tongue Terminal for 10-12 AWG Wire
Descriptions
Descriptions de Panduit PN10-14F-L fournies par ses distributeurs.
Fork Terminal nylon insulated 12- 10 AWG 1/4 stud size standard package.