Panduit CCS38-S8-M0
Fixed diameter cable clamp 8 screw (M4) .38 (9.7mm) bundle black bulk package.
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panduit CCS38-S8-M0.
Master Electronics
Datasheet1 pageIl y a 9 ans
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+4.87%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUS
Pièces détachées
Fastener, Screw Mount Cable Clamp, 4.8 mm, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Black, 10.9 mm, 9.4 mm
Fixed diameter cable clamp 8 screw (M4) .12 (3.2mm) bundle black bulk package.
Fixed diameter cable clamp 8 screw (M4) .31 (7.9mm) bundle black bulk package.
TE Connectivity1-604771-0
Cable Tie,4", Black, 100Pk Rohs Compliant: Yes |Amp Te Connectivity 1-604771-0
TE Connectivity2-604771-0
Cable Tie, Black, 4" (1000) Rohs Compliant: Yes |Amp Te Connectivity 2-604771-0
Plastic Cable Wrap, Cable Clamps, Cable Ties and Accessories, Tapes and Sealants
Descriptions
Descriptions de Panduit CCS38-S8-M0 fournies par ses distributeurs.
Cable Strap; Weather-resistant; No. 8 Mount; 0.37 in. Wide; OD: 0.38 in.
Cable Clamp, Nylon 6/6, 0.38 in Bundle Dia., Black, 0.83 in L, 1000 PK
Fixed Diameter Clamp. 0.38 Inch (9.7 mm) Bundle Diameter. No. 8 (M4) Screw. Durable nylon cable clamp. Fully rounded inside edges minimize abrasion to wire bundles. Secure using secondary mechanical fastener (not included). Material is Weather Resistant Nylon 6.6. Color is Black.