Panduit CCS19-S8-M0
Fastener, Screw Mount Cable Clamp, 4.8 mm, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Black, 10.9 mm, 9.4 mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panduit CCS19-S8-M0.
JRH Electronics
Datasheet1 pageIl y a 9 ans
Farnell
Tendance sur 3 mois:
-16.28%
Pièces détachées
Fixed diameter cable clamp 8 screw (M4) .12 (3.2mm) bundle black bulk package.
Cable Strap; Weather-resistant; No. 10 Mount; 0.37 in. Wide; OD: 0.25 in.
PanduitCCS12-S8-C
Cable clamp, max. bundle Ø 3.1 mm, PA, natural, (L x W x H) 8.4 x 9.4 x 5.7 mm, CCS12-S8-C
TE Connectivity1-604771-0
Cable Tie,4", Black, 100Pk Rohs Compliant: Yes |Amp Te Connectivity 1-604771-0
TE Connectivity2-604771-0
Cable Tie, Black, 4" (1000) Rohs Compliant: Yes |Amp Te Connectivity 2-604771-0
Plastic Cable Wrap, Cable Clamps, Cable Ties and Accessories, Tapes and Sealants
Descriptions
Descriptions de Panduit CCS19-S8-M0 fournies par ses distributeurs.
Cable Clamp, Nylon 6/6, 0.19 in Bundle Dia., Black, 0.575 in L, 1000 PK
Fixed Diameter Clamp. 0.19 Inch (4.8 mm) Bundle Diameter. No. 8 (M4) Screw. Durable nylon cable clamp. Fully rounded inside edges minimize abrasion to wire bundles. Secure using secondary mechanical fastener (not included). Material is Weather Resistant Nylon 6.6. Color is Black.