Panasonic ERJP03F33R0V
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJP03F33R0V.
Future Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Electro Sonic
Newark
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
TE ConnectivityCRGH0603F33R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 33 Ohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
PanasonicERJPA3F33R0V
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-P03F32R4V
Res Thick Film 0603 32.4 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP03F30R0V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJP03F33R0V fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, THICK FILM, 33OHM, 1%, 0603,RESISTOR, THICK FILM, 33OHM, 1%, 0603, FULL REEL Product Range:PANASONIC - ERJ Series
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 33ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
33 Ohms 1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 33 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.2W 1/5W 33Ohm ±200ppm/C
Panasonic ERJP03F33R0V - Small & High Power Chip Resistors
Res, Thick Film, 33R, 1%, 0.2W, 0603, Reel; Resistance:33Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F33R0V
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 33 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603