Panasonic ERJP03F30R0V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJP03F30R0V.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Newark
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.15%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJPA3F30R0V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP03F33R0V
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F32R4V
Res Thick Film 0603 32.4 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRGH0603F33R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 33 Ohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
TE Connectivity / AMP9-1879507-0
Res High Power Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJP03F30R0V fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, THICK FILM, 30 OHM, 1%, 0603RESISTOR, THICK FILM, 30 OHM, 1%, 0603
ANTI-SURGE THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 30ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 30 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0603 30ohms 0.2W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP03F30R0V - Small & High Power Chip Resistors
Res, Thick Film, 30R, 1%, 0.2W, 0603; Resistance:30Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Product Range:Erj-P03 Seriesrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F30R0V
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 30 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603