Panasonic ERJ8ENF88R7V
Res Thick Film 1206 88.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ8ENF88R7V.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 5 ans
element14 APAC
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.37%
Resistance
88.7 Ω
88.7 Ω
88.7 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-0788R7L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 88.7Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 88.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 88.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-0782RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 84.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-0791RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 91Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ8ENF88R7V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 88.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 88.7ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ8ENF88R7V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 88R7, 0.25W, 1%, 1206, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:88.7ohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound