Panasonic ERJ-8GEYJ431V
Res Thick Film 1206 430 Ohm 5% 0.25W(1/4W) 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-8GEYJ431V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Master Electronics
Newark
Farnell
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.92%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
430 Ω
430 Ω
430 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 430 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 430ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 470 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 470 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-8GEYJ431V fournies par ses distributeurs.
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 430ohm, 7 inch
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 430ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 430Ohm ±200ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 430 Ohm, 250 Mw, - 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8GEYJ431V
Panasonic ERJ8GEYJ431V - General Purpose Chip Resistors
RES, 430R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 430ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%