Panasonic ERJ-8GEYJ203V
Res Thick Film 1206 20K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-8GEYJ203V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.39%
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 20K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 20K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 20000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25 W, 5 %, 200 Ppm, 20000 Ohm, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 20000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 18000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-8GEYJ203V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 20kOhm 0.25W 1/4W
ERJ Series 1206 20 kOhm ±5% 0.25 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Resistor;Thick Film;SMT;1206;1/8W;5%;Cut Tape;20Kohm
Thick Film Chip Resistor, 20000 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ8GEYJ203V - General Purpose Chip Resistors
RES, 20K, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 20kohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Ele; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 20K, 5%, 0.25W, 1206, Reel; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:20Kohm; Potencia Nominal:250Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:200V; Tipo De Resistencia:1206 [3216 Metric] |Panasonic ERJ8GEYJ203V