Panasonic ERJ-6GEYJ823V
Res Thick Film 0805 82K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ823V.
DigiKey
Datasheet5 pagesIl y a 21 ans
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Tendance sur 3 mois:
-2.36%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
63,762
Authorized Distributors
6
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 82000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 82K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 82kOhm 0.125W 1/8W
PanasonicERJ-S06J823V
Res Thick Film 0805 82K Ohm 5% 0.125W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 75K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 75000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ823V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 82 kΩ, 0.125 W, ±5 %, ERJ6GEYJ823V
Resistor;Thick Film;Res 82 Kilohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805;Cut Tape
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 82kOhm 0.125W 1/8W
ERJ Series 0805 82 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 82000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Chip Resistor, 82000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ823V - General Purpose Chip Resistors
Resistance:82kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-6GE Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes