Panasonic ECE-A1AKS220
Panasonic ECEA1AKS220 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECE-A1AKS220.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Panasonic
element14 APAC
Master Electronics
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+22.98%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
41,916
Capacitance
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
35 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
5.0038 mm
6.5024 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECE-A1AKA220
KA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 22muF 10V
NichiconUSW1A220MDD
22uF 10V 卤20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1AKA220I
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 22uF SU SU BI-POL
PanasonicECE-A1AKA220B
KA Radial Can aluminum electrolytic capacitor ±20% 22muF 10V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
MS5 Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 22muF 10V
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECE-A1AKS220 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 22uF 10V 20% (5 X 5mm) Radial 2mm 35mA 1000h 85C Automotive Bulk
KS ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 22muF 10V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 22uF, 10V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
CAPACITOR, RADIAL, 10V, 22UF; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:22µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Height:5mm; Diameter:5mm; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); AC Ripple Current:35mA