Panasonic ECA-0JHG682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1350mA 2000h 105°C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECA-0JHG682.
Panasonic
Datasheet5 pagesIl y a 9 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Master Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+12.89%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
11,474
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
1.35 A
1.35 A
1.35 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
Pièces détachées
PanasonicECA-0JM682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1270mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM682B
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1270mA 2000h 85°C Ammo Pack
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
NichiconUFW0J682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 6.3V 6800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
6800uF 6.3V 卤20% 1.35A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKMG6R3ELL682MK25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1350mA 1000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECA-0JHG682 fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 6.3V 6800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Panasonic ECA0JHG682 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NHG (A) Series 6.3 V 6800 uF 105°C 2 KHrs Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors, 6800uF, 6.3V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, 6800Uf, 20%, 6.3V, Radial; Rango De Producto:Serie Nhg; Capacidad:6800Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:25Mm |Panasonic ECA0JHG682
CAP, 6800µF, 6.3V, 20%; Capacitance: 6800µF; Voltage Rating: 6.3V; Product Range: -; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 12.5mm; Lead Spacing: 5mm; Height: 25mm; Operating Temperature Min: