Panasonic ECA-0JM682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1270mA 2000h 85°C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECA-0JM682.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 7 ans
Panasonic
element14 APAC
JRH Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.07%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
9,050
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.27 A
1.915 A
1.915 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Pièces détachées
PanasonicECA1AHG682
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConESMG6R3ELL682MK25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1915mA 2000h 85°C Bulk
6800uF 10V ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKYB6R3ELL682MK30S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20%( 12.5 X 30mm) Radial 5mm 2860mA 8000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECA-0JM682 fournies par ses distributeurs.
Panasonic ECA0JM682 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
ECA-M Series 6.3 V 6800 uF Ø12.5 x 25 mm LS=5 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% Aluminum Cylindrical Can 5mm 1270mA 2000 hr 85°C Bag
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 6800uF, 6.3V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
Aluminium Electrolytic Capacitor, AEC-Q200 M Series, 6800 - F, - 20%, 6.3 V, 12.5 mm RoHS Compliant: Yes