onsemi NCP512SQ31T1G
Fixed Positive LDO Regulator, 3.1V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP512SQ31T1G.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 6 ans
Augswan
onsemi
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
5
Number of Outputs
1
Max Output Current
200 mA
200 mA
Min Input Voltage
4.1 V
4.1 V
4.1 V
Max Input Voltage
6 V
6 V
6 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
2 %
2 %
2 %
Dropout Voltage
170 mV
170 mV
170 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2002-01-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Pièces détachées
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
Fixed Positive LDO Regulator, 5V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 100mA 2mm 210mV
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP512SQ31T1G fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator, 80 mA, Low Dropout, Low Iq
LDO Regulator Pos 3.1V 0.2A 5-Pin SC-88A T/R
NCP512 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 170mV 2mm 80mA -40C~85C